MUST SEE

Filmy, které miluju…. Filmy, které by mohli pouštět v televizi místo televizních novin…

Již nějakou dobu žijeme bez televize, pouštíme si jen „kino“ jak tomu můj syn říká, na projektoru si večer pustíme pohádku nebo film, když mám čas pro sebe…Chci se s Vámi podělit o naše nejoblíbenější…

Nádherná zelená – film z roku 1996, francouzský, ale nadčasový a má srdcovka! v popisu čsfd najdete tento popis: Mimozemšťanka Mila se stává dobrovolnicí, která se rozhodla navštívit planetu Zemi. Nikomu jinému se na ni na rozdíl od jiných planet letět nechce, protože Země je hrozná, ale přece jen už je to dvě stě let, co byla navštívená naposledy, takže by se tam někdo měl podívat. Mila proto přilétá do Paříže, a jediné, co má u sebe, jsou batikované šaty. Pomalu se začíná seznamovat s prapodivnou současnou společností, ve které se musí platit podivnými papírky, jídlo se nedá jíst, vzduch dýchat, každý je nemocný, ženy musejí používat jakési „rtěnky“, bez kterých by na ně ostatní lidé nebyli hodní a neměli je rádi!!!

Za mě to není jen komedie a „mimozemské bytosti“….no, posuďte sami..

Červený stan – nejen pro ženy, o síle ŽEN, nejedna slza ukápla

Fireproof (V jednom ohni) – USA, 2008, „návod“ na záchranu manželství, vztahu…cesta k Bohu, cesta za Láskou, dle čsfd: Caleb Holt zachraňuje jako hasič ostatní lidi, ale vlastní manželství se mu rozpadá. Hrdinou romantického dramatu s náboženským podtextem je kapitán Caleb Holt (Kirk Cameron), odvážný požárník, který neváhá riskovat svůj život pro záchranu ostatních. Své manželství s Catherinou (Erin Bethea) však zřejmě zachránit nedokáže. Po sedmi letech se dvojice ocitla na pokraji rozvodu, a když už se zdá, že rozchodu nemůže nic zabránit, vloží se mezi ně Calebův otec John (Harris Malcolm). Požádá syna, aby ještě vyzkoušel čtyřicetidenní experiment, v němž se bude snažit proniknout k srdci své ženy. Caleb se zpočátku nesetkává s úspěchem, ale nakonec pochopí, že nejprve si musí dát do pořádku svůj vztah k Bohu, aby pak mohl zachránit své manželství

HOME – Domov, aneb kam směřuje naše cesta

Zánik civilizace -2008, USA/Kanada, stále si myslíme, že můžeme ovládat přírodu, postupně ji drancujeme, ničíme, ale tady v tomto dokumentárním filmu uvidíme jak je příroda silná! Díky Bohu! dle čsfd: Zajímalo vás někdy, co by se stalo, kdyby najednou zmizeli všichni lidé na planetě? Jen si to představte. Sluchátko u telefonu se houpe ze strany na stranu, auta se neovladatelně řítí silnicemi, letadla se hroutí k zemi, atomové elektrárny zůstávají regulované automaticky… Ale do kdy? Dokument nabízí zajímavou představu o tom, jak by se planeta vypořádala s nemalým dědictvím, které by po sobě lidé zanechali, pokud by najednou zmizeli. Nejedná se zde pouze o železobetonové stavby, železné konstrukce, asfaltové cesty, mramorové památky, nebo obrovské vodní elektrárny, které krotí divoké vody, ale také o mnohé lidské zásahy do přírody, jako ničení biomů světa včetně hubení živočišných druhů. Lidé by po sobě ale také zanechali jaderný odpad a atomové elektrárny, které by bez regulace člověkem způsobili ekologickou katastrofu na celé planetě. Dokázala by se planeta zotavit z devastace, kterou prošla za existence lidí? A pokud ano, za jak dlouho a zůstalo by po lidech vůbec něco?

Největší Showman – 2017, USA, jeden z našich rodinných nejoblíbenějších muzikálových filmů, písničky si pouštíme často a tancujeme 😉 a je tolik inspirující! jít si za svým snem!! dle čsfd: Phineas Taylor Barnum (Hugh Jackman) je vizionář, jehož upřímné nadšení je naprosto nakažlivé. A to i v časech, kdy jeho nezlomný optimismus a energie jsou jediným bohatstvím, které zrovna má k dispozici. Barnum začíná svou životní cestu vedoucí až k hvězdnému úspěchu s naprosto prázdnou kapsou, za to však s hlavou plnou fantastických nápadů. Díky nim vytvoří a postupně sestaví fascinující show zaplněnou úžasnými žongléry, tanečníky, akrobaty, vousatými zpěvačkami, nejsilnějšími, nejmenšími i nejvyššími muži. Z jeho představení se navzdory mnohým předsudkům stává celosvětová senzace. A Barnum úspěch své show dokáže náležitě podpořit pomocí do té doby nevídané reklamní kampaně, která mu vyslouží označení „princ humbuků“ a jeho jméno se stává synonymem pro pořádně nafouknutou propagaci.

Odvážná Vaiana – 2016, USA, animovaná pohádka, od odvaze a hledání, nalezení sebe, dle čsfd: Walt Disney Animation Studios uvedou struhující počítačově animovaný film Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa o nebojácné dospívající dívce, která se vydává na nebezpečnou cestu, aby zachránila svůj lid. Cestou potkává Vaiana (Auli’i Cravalho) kdysi mocného poloboha Mauiho (Dwayne Johnson), který jí pomůže stát se zkušenou mořeplavkyní. Společně se plaví přes širý oceán a zažívají nebezpečná a úžasná dobrodružství, například setkání s obřími mořskými monstry, ze kterých leckdy uniknou jen o vlásek. Na konci cesty Vaiana splní úkol svých předků a najde to, co vždycky hledala: sama sebe.

1 komentář

  1. Super rubrika, musím říct, že film Nádherná zelená má hodně do sebe, ze začátku jsem si myslel, že mě to moc nezaujme, ale pak mě to úplně pohltilo, je tam plno zajimavým myšlenek, prostě krása, a co se týká filmu Nejvetší showman a Odvažná Vaiana není pochyb, hodně povedené filmečky, ještě bych možná doporučil z těch dětských Coco a Aladin, tyhle pohádky můžu pořád dokola. Ty ostatní jsem ještě neviděl, takže mám aspoň inspiraci co vzhlédnout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *